Keramické povlaky 4nano

Keramické povlaky značky 4nano jsou na trhu několik let a chrání již tisíce aut spokojených klientů v Polsku, Česku a v dalších zemích Evropy. Keramické povlaky jsme v Česku aplikovali a prodávali jako první a od začátku s jediným cílem – musí fungovat a ulehčit Vám život. Rozsah keramických povlaků 4nano je široký a umožňuje Vám výběr toho pravého pro Vaše potřeby. 

Níže najdete odpovědi na nejčastěji kladené otázky, týkající se keramických ochran. Jestliže nenajdete odpověď na tu svou otázku, využijte kontakní formulář. 

Ochrání lak před poškrábáním?

Bohužel se nejedná o keramický pancíř či brnění proti poškození hřebíkem nebo od nebezpečných keřů. Povlaky chrání lak před poškrábáním při mytí nebo sušení vozidla. Hlavním úkolem povlaků je omezení přilnavosti nečistot, zajištění vysokého lesku a sklovitosti laku.

Musí se povlak umývat?

Přestože povlaky dost omezeně přijímají nečistoty, bude se lak i nadále špinit, avšak výrazně méně. Zabezpečený lak půjde umýt pohádkově snadno a velmi rychle. K ručnímu mytí, které není potřebné již tak často vystačí PH neutrální šampón a jemná mycí rukavice nebo houba. K udržení bezvadného vzhledu bude stačit bezdotykové mytí.

Ovlivní keramický povlak tovární záruku na lak?

Ne. Povlaky se váží s lakem v jeho svrchní vrstvě, neintegrují se v jeho hlubší struktuře, vlastní samočistící schopnosti, vytvrzují povrch, zvýrazňují lesk a hloubku barvy. V mnoha případech působí antikorozivně, stejně tak chrání a zpevňují lakovaný povrch.

Kdy nejlépe aplikovat keramický povlak?

Ihned po odvozu auta z autosalónu. Keramický povlak poskytuje laku perfektní ochranu, uchovává jeho tovární vzhled po dlouhá léta. Ušetří vám to náklady spojené s pozdější korekcí laku i také čas strávený s přípravou povrchu k jeho zabezpečení.

Musí se povlak osvěžovat či regenerovat?

Ne. Dobrý keramický povlak musí vydržet bez obnovování po celou deklarovanou dobu účinnosti. Doporučují se půlroční garanční kontroly stavu povlaku. Eventuální osvěžení se může týkat výlučně hydrofobní vrstvy.

Je hydrofobní efekt to samé, jako životnost povlaku?

Vůbec ne, hydrofobní efekt je doplněk keramické ochrany k potěšení oka a rychlejší sušení laku. Kvalitní keramický povlak splňuje své deklarované funkce po celou deklarovanou dobu i bez perlení vody. Hydrofobní sloučeniny, nacházející se na povrchu lze snadno a rychle obnovovat.

Musím se o povlak starat?

Ano, i když celý proces je omezen na pravidelné čištění jemnými detergenty a pravidelnými garančními kontrolami. Nezapomeňte odstraňovat hmyz nebo trus ptáků. V případě , že nebudou včas odstraněny, hrozí poškození povlak/laku.

Jak rozeznám nefunkční povlak?

Nejjednodušší je kontrolovat lak po běžném mytí jestli přilnutí nečistot / náletů. Pouze bodové znečištění je přípustné. Pokud se však nálety objeví ve velkých počtech, přijeďte prosím na místo aplikace na kontrolu.

Jak mám vnímat tvrdost povlaku?

Tvrdost keramických povlaků je vyjádřena v měřítku 10 stupňů tužkového testu tvrdosti metodou Wolf-|Willborn v jednotkách H. Nicméně tato stupnice by neměla být zaměňována s stupnicí MOHS. Povlak se váže na lak a stává se jeho součástí, upravuje ho a přebírá některé z jeho vlastností, včetně tvrdosti. Čím měkčí bude lak, tím nižší bude tvrdost samotného povlaku.

Co je to hydrofobní povlak?

Jedná se o povlak, jehož hlavním úkolem je perlenídddddddddddddddddddddddddddddddddddddddddddddddddddddddddddddddddddddddddddddddddddddddddddddddddddddddddddddddddddddddddddddddddddddddddddddddddddddddddpúúúúúúúúúúúúúúúúúúúúúúúúúúúúúúúúúúúúúúúúúúúúúúúúúúúúúúúúúúúúúúúúúúp,ú,úúúúúúúúúúúúúúúúúúúúúúúúúúúúúúúúúúúúúúúúúúúúúúúúúúúúúúúúúúúúúúúúúúúúúúúúúúúúúúúúúúúúúúúúúúúúúúúúúúúúúúúúúúúúúúúúúúúúúúúúúúúúúúúúúúúúúúúúúúúúúúúúúúúúúúúúúúúúúúúúúúúúúúúúúúúúúúúúúúúúúúúúúúúúúúúúúúúúúúúúúúúúúúúúúúúúúúúúúúúúúúúúúúúúúúúúúúúúúúúúúúúúúúúúúúúúúúúúúúúúúúúúúúúúúúúúúúúúúúúúúúúúúúúúúúúúúúúúúúúúúúúúúúúúúúúúúúúúúúúúúúúúúúúúúúúúúúúúúúúúúúúúúúúúúúúúúúúúúúúúúúúúúúúúúúúúúúúúúúúúúúúúúúúúúúúúúúúúúúúúúúúúúúúúúúúúúúúúúúúúúúúúúúúúůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůúů

Jedná se o povlak, jehož hlavním úkolem je perlení / rychlý odvod vody z keramického povlaku, jinými slovy, povlaku má poskytnout povrchové hydrofobní vlastnosti.

Můžu umýt auto na bezdotykové myčce?

Co nejčastěji můžete je to dokonce vhodné. Keramický povlak usnadňuje mytí automobilů pomocí bezdotykového mytí je to rychlé, levné a snadné. V závislosti na vašich potřebách doporučujeme vymývat s posledním programem (demineralizovaná voda) nebo předtím čištění pomocí mikroprášku, pokud je lak silně znečištěný. Doporučujeme používat tento typ myčky 1 x za 1-2 týdny. Důrazně nedoporučujeme používat ruční kartáče které jsou k dispozici.

Mužu užívat kartáčové myčky?

Rozhodně ne. Bez ohledu na to, z jakých materiálů jsou vyrobeny čistící kartáče. Je to proces, který bude vždy poškozovat povlak i lak. Částice nečistot vežrané do kartáčů a jejich stálý tlak systematicky zhoršují kvalitu povrchu. Už po prvním použití budou viditelné jejich negativní účinky.

jak dlouho trvá aplikace keramického povlaku?

Aplikace povlaku sama o sobě není příliš časově náročná a obvykle trvá jeden den. Příprava laku však vyžaduje min, jeho důkladné mytí (nový vůz), osvěžení, korekci, nebo renovaci laku (ty starší), aby se zajistila správná a trvalá vazba může tedy trvat celkový proces až několik dní.

Může se dát keramický povlak na starší auto?

Ano. Každý lak může být chráněn keramickým povrchem, ačkoli k dosažení vizuálních efektů podobných novému automobilu, ve většině případů bude vyžadována korekce nebo renovace laku, aby se dosáhlo co nejlepšího výsledku. V extrémních případech nemusí být lak vhodný ke korekci kvůli stupni poškození.

Zvýrazňuje povlak škrábance?

Ne. Povlak v důsledku své tloušťky (udáváný v mikrometrech) není schopen jakýmkoli způsobem zvýraznit nebo zdůraznit škrábance na povrchu. Tento mýtus pravděpodobně vznikl, tím že před nanášením povlaku je lak důkladně vyčištěn. Odstraní se tím veškeré směsi vyplňující škrábance, jako jsou barvicí vosky nebo plniče obsažené v některých lešticích pastách a tím se odhalí všechny nedostatky, které byly dříve skryty